Asistent

Práve tu je 13 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Open Panel

Search

http://www.mediator.vivere.sk/images/slideshov/01%20slide%20b.jpg

Ako sa z účastníkov konania stali účastníci mediácie

Asistent

Istá bratislavská vysoká škola technického zamerania a nasledovný  mediačný prípad iniciovala odborová organizácia. Problém nastal s príchodom odborného asistenta z vysokej školy podobného zamerania z východu Slovenska, nazvime ho MILOŠ. Išlo o veľmi šikovného človeka, ktorý popri škole podnikal ako konzultant v oblasti slaboprúdu a mal aj niekoľko patentov v oblasti duševného vlastníctva.

OnlySo MediátorBol však veľmi neobratný v oblasti medziľudských vzťahov a za pomerne krátky čas si dokázal urobiť množstvo nepriateľov – počínajúc šéfom katedry, ktorému na porade otvorene vyčítal nedostatky v riadení, cez kolegov, ktorých mal zasa tendenciu mentorovať. A tak sa začali problémy... Objektívne povedané, bol v tom aj kus závisti,  pretože išlo skutočne o veľmi šikovného človeka, vďaka podnikaniu na rozdiel od kolegov aj ekonomicky maximálne saturovaného. Zo strany kolegov sa začali diať  nasledovné veci: z nástenky, kde sa zverejňoval plán týždenných úloh katedry niekto zamenil Milošovo meno, takže nastali problémy napr. pri suplovaní, na dekanát školy začali chodiť anonymné listy o neoprávnenom podnikaní, pri oslavách na pracovisku Miloša jednoducho ignorovali, k tomu sa pridal aj šéf katedry, ktorý Milošovi bez racionálneho zdôvodnenia jednoducho škrtol služobnú cestu na zahraničný kongres. Ako už bolo povedané do problému sa vložila odborová organizácia, pretože  tento stav začal byť neudržateľný. Keď Milošovi zmizli z notebooku všetky dáta, dokonca podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a súbežne žalobu v občianskoprávnom konaní. Pokus odborárov o mimosúdne riešenie sporu však bol neúspešný a obrátili sa na mediátora. Mediátor uskutočnil sedem stretnutí, žiaľ po mesiaci musel konštatovať neúspech. Vzťahy boli tak naštrbené, že nebolo možné nájsť kompromis a mediácia prišla neskoro.

Mediačné konanie následne pokračovalo len za účasti Miloša, ktorý mimochodom žalobu stiahol a vedúceho katedry, obe strany sa dohodli na podmienkach Milošovho odchodu zo školy. Dnes Miloš pracuje vo vývojom centre jednej automobilky a pripravuje sa na dlhodobú stáž v materskej firme v Nemecku.

Zdroj: Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky

 

Ponúkame Vám profesionálne služby  - Mediátor - Mgr. Rastislav ZIMA

Ak mate záujem  prekonzultovať konflikt alebo spor, neváhajte a kontaktujte nás kedykoľvek.

Save

Používaním našich stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú dodávať kvalitnejšie služby.